Ty kupujesz fundusze. Portal je monitoruje. Wysyła powiadomienia e-mail / SMS wtedy gdy to wymaga Twojej uwagi!

Wystarczy zdefiniować w portalu wybrane przez Ciebie powiadomienia. Na przykład Kroczący Stop Loss. A monitorowanie inwestycji zajmie się portal.

Jak to działa?

W portalu ustawiasz co i w jaki sposób ma monitorować nasz system. Najczęściej używane powiadomienie to oczywiście Kroczący Stop Loss. Klikasz ikonkę KSL przy wybranym funduszu, i ustawiasz parametry powiadomienia.

Lista powiadomień może wyglądać np tak:

Przykładowy alarm w formie e-mail dla funduszu obligacji PZU Polonez. Dla funduszu ustawiony był standardowy próg alarmowy na poziomie 3%. (jest to fundusz o dużym ryzyku stąd zamiast 2% inwestor ustawił nieco wyższy próg alarmowy = 3%)

Gdy tylko próg 3% - liczony od najwyższej ceny został przekroczony inwestor otrzymał alarm:

Tym samym mógł uniknąć późniejszych ponad 15% dalszych spadków na tym funduszu.

Masz oczywiście podgląd w portalu na historię wysłanych powiadomień wraz ze wszystkimi szczegółami:

Jakie powiadomienia otrzymam?

Dokładnie takie jakie zostały zdefiniowane w portalu 🙂 Portal sam o niczym informuje. Portal analizuje i monitoruje te fundusze które inwestor chce monitorować.

Wiadomości wysyłane przez portal to:

  • Informacja - czyli potwierdzenie że powiadomienie zostało poprawnie skonfigurowane i że portal rozpoczyna monitorowanie. To pierwsza wiadomość wysyłana w dniu zdefiniowania powiadomienia
  • Cykliczny raport - opcjonalny, można ustawić np. raport w każdą środę, lub 5-go dnia miesiąca co miesiąc. Warto. To potwierdzenie że dane fundusze są monitorowane, plus od razu w raporcie pokazywane są bieżące wyniki
  • Alarm - jeżeli przekroczony zostanie próg alarmowy.
  • Przypomnienia o alarmie - jeżeli alarm nadal występuje to przypomnienie będzie wysyłane codziennie. Tak długo aż inwestor nie wykona działania w portalu (np. usunięcia powiadomienia). Chodzi o to aby nie przegapić informacji o alarmie.
  • Ostrzeżenie - dostępne w niektórych powiadomieniach gdzie można zdefiniować 'wstępny niższy próg alarmu' tak aby wcześniej zauważyć że coś się dzieje z inwestycjami

Wiadomości są zawsze wysyłane poprzez email. Mogą być wysyłane także przez SMS. Aby nie odejmować niepotrzebnie liczby SMS z pakietu posiadanych wiadomości SMS - wysyłka SMS jest tylko wtedy gdy po raz pierwszy pojawi się alarm. Przypomnienia o alarmie wysyłane są już tylko e-mailem.

Więcej szczegółów poznasz

W comiesięcznym Live

Na spotkaniach online pokazujemy jak działa portal. Zawsze jest też część edukacyjna. To także doskonałe miejsce do zadawania pytań na żywo.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kliknij w tytuł pytania aby zobaczyć odpowiedź

Tak. Ale w ramach zakupionego abonamentu otrzymujesz bezpłatny pakiet SMS do wykorzystania. Niewykorzytane SMS zwiększą się przy odnowieniu abonamentu w kolejnym roku (nowe SMS zostaną dopisane do konta). W każdej chwili można też zakupić dodatkowe SMSy.

W przypadku próby wysyłki SMS otrzymasz emailem wiadomość z portalu - o tym że pakiet SMS wynosi 0. Może to wyglądać np. tak:

Nie. Wiadomości zawsze są wysyłane e-mailem. Wysyłka SMS jest tutaj dodatkiem - do korzystania z którego zachęcamy.

W pewnej części tak. Wiadomość SMS zawsze zawiera najważniejsze informacje (jest oczywiście znacznie krótsza niż e-mail). Dodatkowo definiując powiadomienie możesz wstawić krótki tekst który będzie wysłany wraz z SMSem.

Jesteśmy w trakcie tworzenia nowego systemu instrukcji obsługi portalu. Dlatego więcej informacji pojawi się na tej stronie w niedalekiej przyszłości.

Tak. Możesz mieć wgląd w treści, daty i szczegóły wiadomości wysyłanych z ostatniego miesiąca.

Podstawowe funkcje portalu możesz przetestować bezpłatnie przez okres 30 dni - rejestrując się po odbiór konta gratis.

Formularz zgłoszenia po konto jest dostępny na tej stronie.

Funkcja: Dynamiczny Ranking Funduszy
dostępna jest w każdym abonamencie

Abonament Podstawowy

157 ,oo PLN rocznie

Podstawowe funkcje czyli ranking funduszy i monitorowanie email/sms Kroczący Stop Loss

Abonament Standardowy

247 ,oo PLN rocznie

Najczęściej wybierany. Wszystko co niezbędne: więcej powiadomień i Lista Okazji Inwestycyjnych

Abonament Profesjonalny

327 ,oo PLN rocznie

Dla pasjonatów.
Więcej strategii i możliwość prowadzenia portfeli inwestycyjnych

Funkcja ta dostępna jest także

W abonamentach IKE/IKZE

Rozumiemy że dla niewielkich kwot inwestowanych w IKE/IKZE pełen koszt abonamentu może być wysoki. Dlatego przygotowaliśmy przystępne cenowo wersje abonamentów dedykowanych do produktów IKE/IKZE.

Opis w formie video będzie wkrótce dostępny...

Na przełomie 2023/2024 roku jesteśmy w trakcie budowania biblioteki materiałów edukacyjnych.

W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z instrukcją opisową podaną poniżej oraz z bezpłatnym przetestowaniem naszych abonamentów.

Gdy masz dodatkowe pytania

Napisz do nas

Obsługa portalu jest cały czas dostępna (dni robocze od 9:oo do 15:oo). Napisz do nas – odpowiadamy zazwyczaj w ciągu kilku godzin.