Kontrola obecności funduszu na liście okazji to rozszerzenie systemu Okazji Inwestycyjnych!

Pozwala np. wcześniej wycofać się z fundujszu - nie czekając na spadki (które można ograniczać poprzez alarmy Kroczącego Stop Loss) tylko reagując wcześniej -gdy fundusz przestaje być na liście okazji (a to znaczy że jego wyniki przestały być już tak atrakcyjne). Zresztą funkcję tę możesz wykorzystać na więcej sposobów.

Jak to działa?

Na Listę Okazji trafiają fundusze spełniające określone kryteria. Gdy tych okazji nie spełniają - to z Listy Okazji są usuwane.

Te informacje mogą być dla inwestorów ważne. Stąd pozwalamy je wpleść w niektóre powiadomienia. Dając dodatkową możliwość kontroli obecności funduszy na liście okazji.

Lista okazji w powiązaniu z Kroczący Stop Loss

W wyższych abonamentach definiując Kroczący Stop Loss można zaznaczyć dodatkową opcję: Monitoruj obecność funduszu na liście okazji.

W ten sposób jeżeli fundusz w który inwestujesz pojawi się lub zostanie usunięty z listy okazji otrzymasz taką informację z portalu.

Jak to można wykorzystać?

Szczególnie przydatne jest to w sytuacji gdy fundusz w który inwestujesz został usunięty z listy okazji (czyli zaczął uzyskiwać wyniki odmienne od standardu dla danej grupy funduszy). A to może oznaczać że np. zaczął już tracić lub jego wyniki są słabsze - wolniejszy wzrost lub stagnacja.

Mając taką informację można wycofać się z funduszu wcześniej niż poprzez alarm Kroczącego Stop Loss i uchronić przed większymi spadkami.

Dlaczego dostępne jest to tylko w wyższych abonamentach? Ponieważ jest to informacja zaawansowana. Nigdy nie jest tak w portalu Opiekun Inwestora że alarm oznacza konieczność sprzedaży funduszu. Nie jest tak że usunięcie funduszu z listy okazji oznacza że trzeba go sprzedać. To tylko informacje - z którymi inwestor może zrobić wiele. A system okazji inwestycyjnych wymaga nieco większej wiedzy i interesowania się inwestycjami.

Więcej szczegółów poznasz

W comiesięcznym Live

Na spotkaniach online pokazujemy jak działa portal. Zawsze jest też część edukacyjna. To także doskonałe miejsce do zadawania pytań na żywo.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kliknij w tytuł pytania aby zobaczyć odpowiedź

Podstawowe funkcje portalu możesz przetestować bezpłatnie przez okres 30 dni - rejestrując się po odbiór konta gratis.

Formularz zgłoszenia po konto jest dostępny na tej stronie.

Uwaga! Ta funkcja nie jest dostępna w abonamencie testowym.

Funkcja: Kontrola obecności funduszu na liście okazji
nie jest dostępna w abonamencie podstawowym

Abonament Podstawowy

157 ,oo PLN rocznie

Ta funkcja nie jest dostępna w tym abonamencie

Abonament Standardowy

247 ,oo PLN rocznie

Najczęściej wybierany. Wszystko co niezbędne: więcej powiadomień i Lista Okazji Inwestycyjnych

Abonament Profesjonalny

327 ,oo PLN rocznie

Dla pasjonatów.
Więcej strategii i możliwość prowadzenia portfeli inwestycyjnych

Funkcja ta dostępna jest także

W abonamentach IKE/IKZE

Rozumiemy że dla niewielkich kwot inwestowanych w IKE/IKZE pełen koszt abonamentu może być wysoki. Dlatego przygotowaliśmy przystępne cenowo wersje abonamentów dedykowanych do produktów IKE/IKZE.

Opis w formie video będzie wkrótce dostępny...

Na przełomie 2023/2024 roku jesteśmy w trakcie budowania biblioteki materiałów edukacyjnych.

W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z instrukcją opisową podaną poniżej oraz z bezpłatnym przetestowaniem naszych abonamentów.

Gdy masz dodatkowe pytania

Napisz do nas

Obsługa portalu jest cały czas dostępna (dni robocze od 9:oo do 15:oo). Napisz do nas – odpowiadamy zazwyczaj w ciągu kilku godzin.