Szczegółowy opis tej funkcjonalności w portalu
Funkcję tę wprowadziliśmy na początku 2012 roku. Jest ona wynikiem kilku lat rozbudowywania algorytmu do analiz funduszy.
Oczywiście funkcja Listy Okazji nie przewiduje przyszłości. Gdyby tak było wszyscy bylibyśmy milionerami w Polsce - a przynajmniej korzystający z portalu 🙂
Lista okazji to zaawansowany model matematyczny nakładający na siebie krótko i średnioterminowe analizy dynamiczne funduszy. I aby nie przedłużać: wynikiem analiz jest lista funduszy które spełniają takie kryterium:
Często to oznacza sytuację gdy fundusz o dobrych wynikach, po chwilowych spadkach właśnie zaczął zarabiać szybciej od innych.
W przykładzie widać kilka funduszy na liście okazji (z grupy wyższego ryzyka rynków zagranicznych). Widać ile dni temu fundusz pojawił się na liście okazji, jaki ma aktualny wynik (i jaki miał historycznie maksymalny wynik). Dla wygody od razu jest możliwość zdefiniowania powiadomienia Kroczący Stop Loss (KSL) gdyby dany fundusz miał być zakupiony.
Ustawienie KSL powinno być w zasadzie obowiązkowe - po to aby w sytuacji spadków wycen szybko móc się z funduszu wycofać.
Co warto wiedzieć o liście okazji:
W portalu nie musisz codziennie sprawdzać czy pojawiły się nowe okazje. Możesz ustawić powiadomienie w systemie.
Jeżeli pojawią się nowe okazje otrzymasz email (i SMS).
Takich raportów można mieć ustawionych kilka (także z opcją informacji przez SMS):
Raport oprócz nazw funduszy zawiera też część danych statystycznych (to dla pasjonatów, nie musisz czytać wszystkich cyferek które wysyła portal):
W wyższych abonamentach definiując Kroczący Stop Loss można zaznaczyć dodatkową opcję: Monitoruj obecność funduszu na liście okazji.
W ten sposób jeżeli fundusz w który inwestujesz pojawi się lub zostanie usunięty z listy okazji otrzymasz taką informację z portalu.
Jak to można wykorzystać?
Szczególnie przydatne jest to w sytuacji gdy fundusz w który inwestujesz został usunięty z listy okazji (czyli zaczął uzyskiwać wyniki odmienne od standardu dla danej grupy funduszy). A to może oznaczać że np. zaczął już tracić lub jego wyniki są słabsze - wolniejszy wzrost lub stagnacja.
Mając taką informację można wycofać się z funduszu wcześniej niż poprzez alarm Kroczącego Stop Loss i uchronić przed większymi spadkami.
Dlaczego dostępne jest to tylko w wyższych abonamentach? Ponieważ jest to informacja zaawansowana. Nigdy nie jest tak w portalu Opiekun Inwestora że alarm oznacza konieczność sprzedaży funduszu. Nie jest tak że usunięcie funduszu z listy okazji oznacza że trzeba go sprzedać. To tylko informacje - z którymi inwestor może zrobić wiele. A system okazji inwestycyjnych wymaga nieco większej wiedzy i interesowania się inwestycjami.
Więcej szczegółów poznasz
Na spotkaniach online pokazujemy jak działa portal. Zawsze jest też część edukacyjna. To także doskonałe miejsce do zadawania pytań na żywo.
Kliknij w tytuł pytania aby zobaczyć odpowiedź
Podstawowe funkcje portalu możesz przetestować bezpłatnie przez okres 30 dni - rejestrując się po odbiór konta gratis.
Formularz zgłoszenia po konto jest dostępny na tej stronie.
Uwaga! Ta funkcja nie jest dostępna w abonamencie testowym.
Ta funkcja nie jest dostępna w tym abonamencie
Najczęściej wybierany. Wszystko co niezbędne: więcej powiadomień i Lista Okazji Inwestycyjnych
Dla pasjonatów.
Więcej strategii i możliwość prowadzenia portfeli inwestycyjnych
Funkcja ta dostępna jest także
Rozumiemy że dla niewielkich kwot inwestowanych w IKE/IKZE pełen koszt abonamentu może być wysoki. Dlatego przygotowaliśmy przystępne cenowo wersje abonamentów dedykowanych do produktów IKE/IKZE.
Na przełomie 2023/2024 roku jesteśmy w trakcie budowania biblioteki materiałów edukacyjnych.
W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z instrukcją opisową podaną poniżej oraz z bezpłatnym przetestowaniem naszych abonamentów.
Gdy masz dodatkowe pytania
Obsługa portalu jest cały czas dostępna (dni robocze od 9:oo do 15:oo). Napisz do nas – odpowiadamy zazwyczaj w ciągu kilku godzin.
© 2007-2024 Opiekun Inwestora sp z o.o.