Współtwórca portalu Opiekun Inwestora i autor systemu powiadomień

Remigiusz Stanisławek

Od 2007 roku pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.

Mówią o mnie...

Pogromca mitów inwestowania

Cóż. Zamiast bajek sprzedażowych mówię jak jest a nie toco większość chce usłyszeć. Dlatego moje artykuły i webinary mogą dla wielu być zaskakujące. A sprzedawcy funduszy i ich producenci powielają wiele mitów inwestowania… bo dobrze sprzedają!

Potwierdzenie formalne wiedzy?

Certyfikowany Doradca Finansowy

Ukończyłem na piątkę  🙂 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a od 10 lat jestem Certyfikowanym Doradcą Finansowym (European Federation of Financial Professionals).

Z uczelnią się nie rozstałem 🙂

Wykładowca akademicki

Od 8 lat wykładam dwa przedmioty na Studiach Podyplomowych Bankowość i Doradztwo Finansowe.

Nie tylko uczelnia!

Autorskie szkolenia

Opracowałem program kultowego na rynku szkolenia Fundusze To Nie Lokata. Szkolenie przeprowadziłem ponad 250 razy stacjonarnie + kilkanaście razy online m.in. dla firm finansowych i ubezpieczeniowych.

Wykłady na konferencjach branżowych

Jestem zapraszany jako prelegent na branżowe konferencje – głównie dotyczące rynku funduszy inwestycyjnych. Występuje jako 'przedstawiciel środowiska indywidualnych inwestorów’.

Scena międzynarodowa

W 2020 roku prowadziłem wykład z 'nowego podejścia do finansów osobistych’ na zaproszenie MetLife Hungary.

Jako jedyny Polak zrealizowałem kilka wystąpień na kongresach MDRT (Million Dollar Round Table). Prezentacje prowadziłem dwukrotnie w Vancouver, Los Angeles (w ramach sesji MDRT Speaks występowałem przed 15. tysięczną publicznością…) oraz dwukrotnie w Miami.

Blogi i wystąpienia w mediach

W prawie 20 latach obecności na rynku finansowym nie zliczę wszystkich moich publikacji. Oprócz własnych blogów wiele razy byłem cytowany, udzielałem wywiadów lub pisałem artykuły dla Gazety Wyborczej, Pulsu Biznesu, Giełdy, Parkietu, Gazety Bankowej.

Moje artykuły pojawiały się także w wydaniach specjalnych, magazynach o inwestowaniu (np. Trend, Equity Magazine).

Przez 2 lata miałem swój własny blog eksperski na stronach internetowych Wyborcza.biz.

Kto w 2007 mówił o aktywnym inwestowaniu?

Kartka z historii...

We wrześniu 2007 roku (przed krachem w 2008r) w wywiadzie video przypominałem, że funduszami trzeba zarządzać.

Fundusze to nie lokata – jednak większość inwestorów słyszała jakże wygodne sprzedażowo hasła: wpłać i zapomnij, w długim okresie świetnie zarobisz…

We wrześniu 2021 roku – po 14 latach od tego wywiadu indeks WIG20 ciągle traci 30%

Współtworzyłem europejskie produkty emerytalne

w 2016 roku, kiedy to zostałem wybrany jako jedyny reprezentant Polski do Międzynarodowej Grupy Roboczej działającej pod egidą organizacji FECIF (European Federation of Financial Advisers and Financial Intermediaries) oraz EFFP (European Federation of Financial Planning). Ta grupa była częścią większego projektu Komisji Europejskiej, który skupiał się na przyszłości systemów emerytalnych w Europie.

Zadaniem naszej Grupy Roboczej było współtworzenie podstaw pod przyszły produkt – Pan-European Pension Product (PEPP). Kluczowym wyzwaniem było znalezienie praktycznych rozwiązań, aby produkt PEPP mógł dostosować się do mobilności pracowników w UE, pozwalając na inwestowanie w jednym produkcie, który działałby efektywnie w każdym z ponad 20 krajów Unii niejako podążając za zmieniającym miejsce pracy i zamieszkania (na inny kraj w UE) pracownikami.

Jednym z największych wyzwań była różnorodność prawna i podatkowa w krajach UE. Brak ogólnie akceptowanego modelu na poziomie europejskim, który umożliwiałby efektywne funkcjonowanie takiego wielo-krajowego rozwiązania emerytalnego, wymagał od nas kreatywności i innowacyjności. Dodatkowo, ważnym aspektem było włączenie zachęt podatkowych, które różnią się w każdym kraju, aby zachęcić obywateli do oszczędzania na emeryturę.

Z tych prac powstał w 2023 roku produkt emerytalny OIPE.

Rolą eksperta jest dzielić się wiedzą!

W przystępny sposób. Jak ktoś określił „odmitologizowałem tajniki rynku finansowego sprowadzając wiedzę pod strzechy’. Ponieważ finanse osobiste i inwestowanie są naprawdę proste. Trzeba tylko chcieć to zrozumieć.