Szkolenie: Fundusze To Nie Lokata

Autorskie szkolenie Remigiusza Stanisławka o tematyce funduszy inwestycyjnych. To 'kultowe’ już szkolenie w liczbach wygląda następująco:

  • ponad 250 całodniowych 8-10 godzinnych szkoleń stacjonarnych
  • realizowane w przeszłości w kilkunastu miastach w Polsce
  • ponad 4.000 uczestników

Nie przegap oferty specjalnej!

Lista oczekująca

    Po kilku latach przerwy planujemy wielki powrót tego szkolenia. Wstępnie zakładamy połowę 2022 roku. Będzie to szkolenie w wersji online. W formularzu możesz zapisać się na listę oczekujących. Powiadomimy Cię o przygotowaniach i o starcie szkolenia oraz otrzymasz ofertę specjalną. Ostatnie szkolenia stacjonarne realizowałem w cenie 1997 zł. Oferta jaką szykujemy dla premierowej wersji internetowej będzie na niespotykanych wcześniej warunkach – dlatego warto się zarejestrować już dziś.

    To jedyne w Polsce szkolenie, na którym nie sprzedaje się produktów inwestycyjnych.

    Dlatego to co usłyszysz na szkoleniu to nie będzie omówienie ‘gotowej strategii inwestowania’ którą można 'ślepo’ stosować. Nie będzie bajek sprzedażowych tylko konkretna praktyczna wiedza. Wykorzystując choćby odrobinę dodatkowej wiedzy można zarabiać więcej przy znacznie mniejszym ryzyku.

    Decyzja należy do Ciebie.

    Fundusze to nie lokata

    • Szkolenie to praktyczna wiedza, gotowe do zastosowania porady, strategie i zasady inwestowania bez zbędnych szczegółów i niepotrzebnej teorii:
    • dla już inwestujących na rynku funduszy oraz dla osób, które dopiero zaczynają inwestować
    • dla tych, którzy chcą poznać jak działają fundusze i zastanawiają się nad tym sposobem inwestowania
    • dla inwestujących w polisach Axa, Aegon, Vienna Life, Generali, Compensa, PKO Ubezpieczenia itp
    • a także dla inwestujących w Starfunds, mBank, BossaFund i innych platformach

    Skorzystają nie tylko pasjonaci. To szkolenie także dla całkiem początkujących inwestorów, także dla tych, którym rynek funduszy inwestycyjnych jest całkowicie nieznany. Dzięki wersji podzielonej na bloki tematyczne można na początku wybrać lekcje podstawowe  – bardziej zaawansowane metody pozostawić na później.

    Model inwestowania FTNL

    Całość szkolenia oparta jest o autorski model FTNL.

    W trakcie szkolenia omówimy i rozłożymy na czynniki pierwsze poszczególne elementy tego modelu. Każdy moduł (Strategie/ Monitoring/ Zabezpieczenia/ Portfel / Okazje / Rengen i Analizator Rynku) składa się z elementów modelu. Modelu, który daje się znacznie szybciej wdrożyć w życie niż luźno podana wiedza. I co najważniejsze – model doskonale porządkuje spory zakres materiału, który dostarczam na szkoleniu.

    To nie jest wiedza tajemna

    “Inwestując w fundusze można tylko stracić”, “Wpłacam pieniądze do funduszu i nie zarabiam”, “Gdzie się podziały moje pieniądze”, “Inwestowanie jest ryzykowne”, “Trzeba być ekspertem i na bieżąco śledzić rynki finansowe aby inwestować”… Przykłady potocznych, powielanych na forach dyskusyjnych narzekań można mnożyć.

    Niestety – model sprzedaży funduszy inwestycyjnych w Polsce od 20 lat zachęca do inwestowania według strategii KIT: Kup I Trzymaj.

    To bardzo wygodne dla funduszy i sprzedawców (nie trzeba wiele tłumaczyć). Efekt? Widoczny na każdym kroku – wielu inwestorów (nie)świadomie traci pieniądze wpłacając a nie inwestując.

    Wiem jak to jest!

    … w oparciu o doświadczenia zebrane na ponad 250 dotychczasowych szkoleniach oraz w setkach rozmów z inwestorami na temat inwestowania własnych oszczędności wiem jakie są najczęstsze obawy przed dokładniejszym przyjrzeniem się funduszom inwestycyjnym.

    • boimy się dużych strat – tak potocznie (i co najgorsze – także w publikacjach w mediach) pokazywane są fundusze inwestycyjne. Oczywiście to błędne spojrzenie na ten rynek…
    • nie chcemy na inwestowanie poświęcać dużo czasu – ale już skoro to czytasz to przyznasz, że jednak Twoim ciężko zdobywanym oszczędnościom należy się odrobina zaangażowania. Tak przynajmniej wynika z rozmów z inwestorami…
    • nie lubimy matematyki i nie chcemy interesować się rynkami finansowymi – i dobrze! I po to powstały fundusze. To nie giełda – tu wystarczy odrobina zaangażowania…
    • nie chcemy stawać się ekspertami od inwestycji – tu także trzeba podkreślić, że nie ma takiej potrzeby, tu wystarczy prosta umiejętność kojarzenia faktów…
    • jak wybrać z setek funduszy – to w praktyce akurat najmniejszy problem, o czym przekonasz się na szkoleniu. Co nie znaczy, że warto wybierać fundusze wprost w oparciu o rankingi (które powinny być sugestią, bardzo ważną sugestią).

    W inwestowaniu nie można działać jak robot…

    Pozwól że przedstawię prostą historię:

    Jeżeli wczoraj wieczorem w prognozie pogody dla Twojego miasta zapowiadano deszcz. A dziś rano idąc po pieczywo na śniadanie widzisz słońce to …. czy aby na pewno zabierasz parasol? Odpowiesz: „Nie” – przecież sytuacja jest inna niż zapowiadano i widzę, że nie trzeba się chronić przed deszczem.

    Zrozumiesz więc łatwo, że w inwestowaniu też czasem takie sytuacje się zdarzają.

    Wbrew pozorom – aby inwestować nie trzeba przewidywać przyszłości!

    Czy chcąc zacząć jeździć na nartach wystarczy po prostu kupić najlepszy sprzęt i wjechać kolejką na czarną trasę? Odpowiesz: „Nie” – przecież to oczywiste że trzeba nauczyć się podstaw. Najlepiej wykupując kilka, może kilkanaście lekcji z instruktorem. Znasz to uczucie, gdy po kilku dniach po prostu zaczynasz jeździć. I nikt nie wymaga aby ‘rzucać się’ na czarne trasy. Mi osobiście wystarczają niebieskie i odrobina czerwonych abym miał z tego sportu wielką przyjemność.

    Mogę zapewnić – i niech potwierdzeniem tego będą komentarze dotychczasowych uczestników szkoleń stacjonarnych – że inwestowania w fundusze można się nauczyć. I że jest to relatywnie proste.

    Wymaga co prawda odrobiny zaangażowania i zdobycia podstawowej wiedzy. Ale to po prostu należy się naszym oszczędnościom, aby inwestować je inaczej niż na ‘chybił trafił’.

    Zresztą jak w prawie każdej dziedzinie życia w XXI wieku. Warto coś o niej wiedzieć.

    Czego dowiesz się na szkoleniu

    1. Zamiast kilku godzin teorii poznasz tylko to co jest naprawdę potrzebne i niezbędne aby samodzielnie zarządzać Twoimi pieniędzmi na rynku funduszy,
    2. poznasz zasady inwestowania oraz strategie, które nie wymagają żadnej znajomości ekonomii i analizowania rynków finansowych
    3. otrzymasz gotowe strategie dla inwestowania długoterminowego – czyli gdy pieniądze wpłacasz na przyszłą emeryturę lub przyszłość dziecka – omówimy nieznane i niepublikowane informacje o sposobach korzystania z tych strategii
    4. zaskoczę Cię prostą strategią, która pozwala w bezpieczny sposób inwestować w fundusze akcji nawet gdy pieniądze inwestujesz na pół roku, rok, dwa lata
    5. przedstawię strategie inwestowania na rynkach zagranicznych
    6. omówimy w jaki sposób bez dużego ryzyka inwestować w ‘trendzie bocznym’
    7. kiedy stosować świadomą dywersyfikację a kiedy jej unikać
    8. poznasz zasady budowania składu portfela w różnych sytuacjach rynkowych
    9. otrzymasz dokładne porady (z uzasadnieniem), kiedy warto w portfelu mieć 2 fundusze, a kiedy warto inwestować jednocześnie w 5 a nawet 8 funduszy inwestycyjnych
    10. zaprezentuję jak dobierać fundusze wykorzystując oceny, listę okazji, wykresy oraz dodatkową wiedzę o specyfice poszczególnych funduszy
    11. omówię dwa sposoby na wybór i zarządzanie portfelem funduszy zagranicznych,
    12. poznasz dlaczego nieznacznie różni się inwestowanie jednorazowe od inwestycji systematycznych i zasady takiego inwestowania
    13. pokażę Tobie narzędzia, dzięki którym oszczędzisz swój czas podczas, gdy Twoje inwestycje będą pod pełną kontrolą,
    14. Kroczący Stop Loss to jedno z podstawowych narzędzi. Wskażę kreatywne (czasem zaskakujące) zastosowania tego rodzaju alarmu, oraz to w jaki sposób wykorzystać dodatkowe, zaawansowane funkcje portalu Opiekun Inwestora
    15. moja praktyczna porada dla osób, które straciły już w funduszach, a jedyne co słyszą zewsząd to „w długim okresie się odrobi”, „dokupuj bo jest tanio”, nic nie rób bo „strata jest tylko wirtualna” i tym podobne. Naprawdę można coś z tym zrobić!
    16. ujawnię kilka moich prywatnych technik poszukiwania okazji inwestycyjnych – to informacje nie publikowane w żadnych nagraniach ani artykułach

    Umiejętności które zastosujesz po szkoleniu

    1. Zaczniesz samodzielnie zarządzać Twoimi pieniędzmi w funduszach,
    2. zabezpieczysz wypracowane zyski podczas, gdy wiele osób będzie tracić wierząc w zasady „zarabiania w długim terminie”,
    3. zaczniesz zarabiać gdy wiele osób będzie zastanawiało się „czy to dobry moment, aby zainwestować w fundusze akcji”,
    4. po szkoleniu bez problemu rozpoznasz błędy w marketingowych prezentacjach dotyczących inwestowania,
    5. zrozumiesz jak działa giełda, produkty strukturyzowane, fundusze inwestycyjne,
    6. rozróżnisz ryzyko walutowe od korzyści walutowej
    7. bez problemu wskażesz kiedy wybrać inwestowanie w polisie inwestycyjnej (na co zwrócić uwagę przy wyborze) a kiedy tych produktów należy unikać
    8. zobaczysz dlaczego inwestując agresywnie wcale nie musisz zgadzać się na większą stratę niż inwestując ostrożnie,
      zastosujesz techniki ostrożnego inwestowania dla tej części oszczędności, które dotychczas przechowywane były na lokatach bankowych
    9. wykorzystasz jedną z technik pozwalających bez obaw zainwestować jednorazowo większą kwotę oszczędności na rynku akcji nawet w niepewnej sytuacji rynkowej
    10. przekonasz się co w inwestowaniu jest mitem a co prawdą a czego często nie powie Ci sprzedawca produktów,
    11. jeżeli jesteś doradcą finansowym – poznasz te fakty, o których raczej nie usłyszysz na wewnętrznych szkoleniach sprzedażowych.