Abonament Standard

Od 2007 roku Opiekun Inwestora udostępnia narzędzia dla inwestujących w fundusze inwestycyjne dostępne w formie abonamentów. To narzędzia dla świadomych inwestorów, którzy rozumieją że własne oszczędności warto mieć pod kontrolą i że inwestowanie wymaga choćby podstawowej wiedzy. Damy Ci ją.


Abonament standard – wszystko co potrzebne!

Udostępniamy trzy wersje abonamentu. Na tej stronie omawiamy abonament Standard – najczęściej wybierany z naszych abonamentów. Ma po prostu wszystko co co niezbędne aby wygodnie inwestować, w tym Listę Okazji Inwestycyjnych.


Ile to kosztuje?

167 zł / rokRoczny abonament Standard to koszt 167 zł.

Abonament kupisz na tej stronie. (otworzy się w nowym oknie – w ramach portalu produkcyjnego). Abonament możesz także otrzymać gratis korzystając promocji.


Jakie narzędzia otrzymasz w abonamencie

Wszystko czego potrzebują świadomi inwestorzy. W porównaniu do abonamentu Podstawowego:

 • Oprócz systemu Ocen Funduszy masz wgląd w Listę Okazji Inwestycyjnych (które prześlemy mailem gdy się pojawią)
 • Oprócz najważniejszego powiadomienia Kroczący Stop Loss udostępniamy kilka innych, np. Kroczący Start Profit oraz monitorowanie funduszu na liście okazji
 • Dodatkowe możliwości analizy funduszy zagranicznych na wykresie – porównanie do indeksów giełdowych i walut pozwalające lepiej zrozumieć fundusze zagraniczne – to nie tylko ryzyko walutowe – to także korzyść walutowa!

Jakie fundusze możesz monitorować w ramach abonamentu

Nie ograniczamy liczby miejsc inwestowania (inaczej zwanych 'platformami inwestycyjnymi’ w ramach abonamentu. Jeżeli inwestujesz w kilku miejscach nie musisz nic dopłacać – jeden abonament pozwala monitorować wszystkie platformy inwestowania. Z poniższym uszczegółowieniem.

W ramach abonamentu Standard możesz monitorować /analizować:

 • fundusze otwarte wszystkich krajowych TFI 
 • fundusze zagranicznych TFI które dostępne są w polisach inwestycyjnych (Aegon, Uniqa, Generali, Vienna Life itp)
 • nie masz dostępu do funduszy zagranicznych dostępnych w otwartych platformach (np. mBank, KupFundusz, StarFunds itp)

Jak uzyskać dostęp do analiz zagranicznych funduszy w otwartych platformach inwestowania? Są dwie możliwości:

 • wykupić abonament w wersji profesjonalnej
 • skorzystać z promocji i uzyskać dostęp do zagranicznych TFI bez opłat manipulacyjnych i dodatkowo abonament Opiekuna Inwestora gratis

Opis funkcjonalności abonamentu

Kliknij na ikonkę lub link w tekście aby przeczytać więcej o poszczególnych funkcjach.

Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

Aby łatwiej dobierać fundusze udostępniamy Oceny Funduszy. To nie są prymitywne wyniki funduszy za ostatni tydzień, miesiąc, rok… To jedyna na rynku analiza dynamiczna funduszy pokazująca jak zachowują się w obecnej sytuacji rynkowej. W każdej grupie funduszy pozwala wyszukać te, które radzą sobie lepiej od innych. Analiza pokazuje także zmienność poszczególnych funduszy pozwalając wyszukać te bardziej ostrożne ale i te o większym potencjale zysków.

Rynki finansowe czasem tworzą okazje. Opiekun Inwestora opracował model analiz funduszy wyszukujący potencjalne Okazje Inwestycyjne. Lista Okazji inwestycyjnych niezależnie wyszukuje okazje w różnych grupach funduszy – okazje pojawiają się nie tylko na rynku akcji, ale też w funduszach np. obligacji! Nie musisz codziennie sprawdzać tej listy – możesz ustawić raport – a wtedy portal sam prześle na e-mail informacje o nowych okazjach.

Jak monitorować fundusze i unikać dużych strat?

Kupione fundusze warto monitorować – aby szybko wycofać się z funduszu gdy zaczyna tracić. O to zadbają powiadomienia Kroczący Stop Loss. Otrzymasz po prostu e-mail / SMS gdy tylko monitorowane fundusze zaczną tracić więcej niż ustawione progi alarmowe. A Ty oszczędzasz czas – nie musisz codziennie sprawdzać notowań funduszy. Wszystko realizuje za Ciebie portal. Jeżeli inwestujesz w fundusze np. akcji to wcale nie musisz godzić się na większą stratę!

Powiadomienia e-mail/SMS to nie tylko Kroczący Stop Loss. W abonamencie Standard otrzymujesz dostęp do dodatkowych powiadomień – np. Kroczący Take Profit, Zmiana wartości w czasie itp. Te powiadomienia pozwalają na różne sposoby monitorować wybrane fundusze lub samodzielnie szukać okazji inwestycyjnych.

Podstawowe strategie – jak inwestować, ile funduszy w portfelu?

W ramach abonamentu otrzymujesz dostęp do kilku 'predefiniowanych’ strategii inwestowania. Strategii Opiekun Zysku, strategii Ostrożnego Inwestowania czy  też strategii dla rynków zagranicznych: Strategii 8 rynków oraz Obligacji Globalnych. To dobry punkt wyjścia do samodzielnego inwestowania.

Dodatkowe możliwości w porównaniu do ab. Podstawowego

Otrzymujesz także kilka drobnych dodatków – dostęp do analiz walut oraz indeksów giełdowych czy też rentowności obligacji (przydatne w dodatkowych analizach funduszy obligacji skarbowych). Ustawiania powiadomień i alarmów dla walut i indeksów czy też więcej możliwości analizy informacji na wykresach funduszy (porównanie do wykresów walut/indeksów giełdowych).

Potrzebujesz jeszcze więcej narzędzi wspierających inwestowanie?

Sprawdź najwyższy poziom abonamentu – abonament Profesjonalny kierowany dla pasjonatów rynku funduszy.


W jakich platformach skorzystasz?

W ramach płatnego abonamentu otrzymujesz dostęp do wszystkich miejsc inwestowania (platform inwestycyjnych) jakie są w portalu.

 • Otwarte platformy inwestowania: mBank, BossaFund, Starfunds, KupFundusz, FTrust
 • Polisy inwestycyjne: Axa, Aegon, Generali, Vienna Life, Compensa i inne
 • Platformy IKE / IKZE: AXA TFI, NN TFI, Pioneer TFI, Generali Investments TFI, Skarbiec TFI, Pekao TFI, Esaliens TFI, Rockbridge TFI, Allianz TFI, Metlife TFI, BPS TFI i inne