Abonament Profesjonalny

Od 2007 roku Opiekun Inwestora udostępnia narzędzia dla inwestujących w fundusze inwestycyjne dostępne w formie abonamentów. To narzędzia dla świadomych inwestorów, którzy rozumieją że własne oszczędności warto mieć pod kontrolą i że inwestowanie wymaga choćby podstawowej wiedzy. Damy Ci ją.


Abonament profesjonalny – dla pasjonatów

Udostępniamy trzy wersje abonamentu. Na tej stronie omawiamy abonament Profesjonalny – zawierający wszystkie, także te bardziej zaawansowane funkcjonalności Opiekuna Inwestora.


Ile to kosztuje?

267 zł / rokRoczny abonament Standard to koszt 267 zł.

Abonament kupisz na tej stronie. (otworzy się w nowym oknie – w ramach portalu produkcyjnego). Możesz go zakupić taniej korzystając z promocji.


Jakie fundusze możesz monitorować w ramach abonamentu

Nie ograniczamy liczby miejsc inwestowania (inaczej zwanych 'platformami inwestycyjnymi’ w ramach abonamentu. Jeżeli inwestujesz w kilku miejscach nie musisz nic dopłacać – jeden abonament pozwala monitorować wszystkie platformy inwestowania. Z poniższym uszczegółowieniem.

W ramach abonamentu Profesjonalnego możesz monitorować /analizować:

 • fundusze otwarte wszystkich krajowych TFI 
 • fundusze zagranicznych TFI które dostępne są w polisach inwestycyjnych (Aegon, Uniqa, Generali, Vienna Life itp)
 • fundusze zagraniczne dostępne w otwartych platformach (np. mBank, KupFundusz, StarFunds itp)

Abonament możesz otrzymać gratis:

 • skorzystaj z promocji i uzyskaj dostęp do zagranicznych TFI bez opłat manipulacyjnych i dodatkowo abonament Opiekuna Inwestora gratis

 Jakie narzędzia otrzymasz w abonamencie

Wszystko czego potrzebują świadomi inwestorzy. W porównaniu do abonamentu Standard:

 • Analiza Min/Max funduszy, walut i indeksów giełdowych – pozwala na ocenę w jakim miejscu na rynku znajdują się poszczególne fundusze na tle funduszy z grupy. Pomaga ocenić różnicę potencjałów wzrostów dla różnych funduszy.
 • Oceny funduszy w układzie „3 literowym” (uwzględniające analizę 9 miesięczną) w porównaniu do ocen w układzie „2 literowym” w abonamencie Standard
 • Dodatkowa analiza funduszy według założeń Monitorowanego Ryzyka. To zaawansowana metoda pozwalająca wyszukiwać fundusze w oparciu o zasady monitorowania zmienności
 • Funkcjonalność portfeli – i ich monitorowania.

Kliknij na ikonkę lub link w tekście aby przeczytać więcej o poszczególnych funkcjach.

Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

Aby łatwiej dobierać fundusze udostępniamy Oceny Funduszy. To nie są prymitywne wyniki funduszy za ostatni tydzień, miesiąc, rok… To jedyna na rynku analiza dynamiczna funduszy pokazująca jak zachowują się w obecnej sytuacji rynkowej. W każdej grupie funduszy pozwala wyszukać te, które radzą sobie lepiej od innych. Analiza pokazuje także zmienność poszczególnych funduszy pozwalając wyszukać te bardziej ostrożne ale i te o większym potencjale zysków.

Rynki finansowe czasem tworzą okazje. Opiekun Inwestora opracował model analiz funduszy wyszukujący potencjalne Okazje Inwestycyjne. Lista Okazji inwestycyjnych niezależnie wyszukuje okazje w różnych grupach funduszy – okazje pojawiają się nie tylko na rynku akcji, ale też w funduszach np. obligacji! Nie musisz codziennie sprawdzać tej listy – możesz ustawić raport – a wtedy portal sam prześle na e-mail informacje o nowych okazjach.

Analiza Min/Max dla funduszy inwestycyjnych, walut i indeksów giełdowych. Pozwala określić na jakim poziomie są notowania funduszy w wybranym okresie (np. 1 rok) na tle konkurencji. Analiza dodatkowa pozwalająca rozszerzyć proces oceny który fundusz na danym rynku kupić w danej sytuacji rynkowej oceniając potencjał wzrostów w porównaniu do konkurencji.

Analiza funduszy w modelu Monitorowanego Ryzyka. Dla pasjonatów inwestowania. Autorska strategia wyszukująca potencjalne okazje inwestycyjne w oparciu o krótkoterminową analizę zmienności i ograniczania ryzyka.

Jak monitorować fundusze i unikać dużych strat?

Kupione fundusze warto monitorować – aby szybko wycofać się z funduszu gdy zaczyna tracić. O to zadbają powiadomienia Kroczący Stop Loss. Otrzymasz po prostu e-mail / SMS gdy tylko monitorowane fundusze zaczną tracić więcej niż ustawione progi alarmowe. A Ty oszczędzasz czas – nie musisz codziennie sprawdzać notowań funduszy. Wszystko realizuje za Ciebie portal. Jeżeli inwestujesz w fundusze np. akcji to wcale nie musisz godzić się na większą stratę!

Powiadomienia e-mail/SMS to nie tylko Kroczący Stop Loss. W abonamencie Standard otrzymujesz dostęp do dodatkowych powiadomień – np. Kroczący Take Profit, Zmiana wartości w czasie itp. Te powiadomienia pozwalają na różne sposoby monitorować wybrane fundusze lub samodzielnie szukać okazji inwestycyjnych.

Podstawowe strategie – jak inwestować, ile funduszy w portfelu?

W ramach abonamentu otrzymujesz dostęp do kilku 'predefiniowanych’ strategii inwestowania. Strategii Opiekun Zysku, strategii Ostrożnego Inwestowania czy  też strategii dla rynków zagranicznych: Strategii 8 rynków oraz Obligacji Globalnych. To dobry punkt wyjścia do samodzielnego inwestowania.

Możliwość prowadzenia portfeli funduszy inwestycyjnych

Abonament umożliwia rejestrowanie w portalu transakcji przeprowadzonych na funduszach inwestycyjnych w formie portfeli wraz dodatkowymi narzędziami monitorowania całego portfela (np. Krocząty Stop Loss dla portfela). Z możliwością prowadzenia kilku portfeli.

Dodatkowe możliwości w porównaniu do ab. Standard

To więcej liter w ocenie funduszy (dodatkowa analiza 9 miesięczna) dwie dodatkowe metody oceny funduszy (model Min/Max oraz model Monitorowanego Ryzyka) i funkcjonalność portfeli.

Za dużo i zbyt skomplikowane?

Sprawdź niższe poziomy abonamentu np najczęściej wybierany abonament Standard.


W jakich platformach skorzystasz?

W ramach płatnego abonamentu otrzymujesz dostęp do wszystkich miejsc inwestowania (platform inwestycyjnych) jakie są w portalu.

 • Otwarte platformy inwestowania: mBank, BossaFund, Starfunds, KupFundusz, FTrust
 • Polisy inwestycyjne: Axa, Aegon, Generali, Vienna Life, Compensa i inne
 • Platformy IKE / IKZE: AXA TFI, NN TFI, Pioneer TFI, Generali Investments TFI, Skarbiec TFI, Pekao TFI, Esaliens TFI, Rockbridge TFI, Allianz TFI, Metlife TFI, BPS TFI i inne