Abonament Podstawowy

Od 2007 roku Opiekun Inwestora udostępnia narzędzia dla inwestujących w fundusze inwestycyjne dostępne w formie abonamentów. To narzędzia dla świadomych inwestorów, którzy rozumieją że własne oszczędności warto mieć pod kontrolą i że inwestowanie wymaga choćby podstawowej wiedzy. Damy Ci ją.


Abonament podstawowy – dla początkujących

Nie każdy jest pasjonatem rynków finansowych dlatego udostępniamy trzy wersje abonamentu. Na tej stronie omawiamy abonament Podstawowy.

W ramach tego abonamentu otrzymujesz podstawowe narzędzia inwestowania – w zupełności wystarczające jeżeli chcesz na inwestowanie poświęcać jak najmniej czasu.


Ile to kosztuje?

107 zł / rokRoczny abonament podstawowy to koszt 107 zł.

Abonament kupisz na tej stronie. (otworzy się w nowym oknie – w ramach portalu produkcyjnego). Abonament możesz także otrzymać gratis korzystając promocji.


Jakie fundusze możesz monitorować w ramach abonamentu

Nie ograniczamy liczby miejsc inwestowania (inaczej zwanych 'platformami inwestycyjnymi’ w ramach abonamentu. Jeżeli inwestujesz w kilku miejscach nie musisz nic dopłacać – jeden abonament pozwala monitorować wszystkie platformy inwestowania. Z poniższym uszczegółowieniem.

W ramach abonamentu Podstawowego możesz monitorować /analizować:

  • fundusze otwarte wszystkich krajowych TFI 
  • fundusze zagranicznych TFI które dostępne są w polisach inwestycyjnych (Aegon, Uniqa, Generali, Vienna Life itp)
  • nie masz dostępu do funduszy zagranicznych dostępnych w otwartych platformach (np. mBank, KupFundusz, StarFunds itp)

Jak uzyskać dostęp do analiz zagranicznych funduszy w otwartych platformach inwestowania? Są dwie możliwości:

  • wykupić abonament w wersji profesjonalnej
  • skorzystać z promocji i uzyskać dostęp do zagranicznych TFI bez opłat manipulacyjnych i dodatkowo abonament Opiekuna Inwestora gratis

Jakie narzędzia otrzymasz w abonamencie

To co niezbędne aby zacząć monitorować własne inwestycje. Dlatego w abonamencie podstawowym udostępniamy system wyboru funduszy oraz najważniejsze powiadomienie Kroczący Stop Loss do nadzorowania posiadanych funduszy.

Kliknij na ikonkę lub link w tekście aby przeczytać więcej o poszczególnych funkcjach.

Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

Aby łatwiej dobierać fundusze udostępniamy Oceny Funduszy. To nie są prymitywne wyniki funduszy za ostatni tydzień, miesiąc, rok… To jedyna na rynku analiza dynamiczna funduszy pokazująca jak zachowują się w obecnej sytuacji rynkowej. W każdej grupie funduszy pozwala wyszukać te, które radzą sobie lepiej od innych. Analiza pokazuje także zmienność poszczególnych funduszy pozwalając wyszukać te bardziej ostrożne ale i te o większym potencjale zysków.

Jak monitorować fundusze i unikać dużych strat?

Kupione fundusze warto monitorować – aby szybko wycofać się z funduszu gdy zaczyna tracić. O to zadbają powiadomienia Kroczący Stop Loss. Otrzymasz po prostu e-mail / SMS gdy tylko monitorowane fundusze zaczną tracić więcej niż ustawione progi alarmowe. A Ty oszczędzasz czas – nie musisz codziennie sprawdzać notowań funduszy. Wszystko realizuje za Ciebie portal. Jeżeli inwestujesz w fundusze np. akcji to wcale nie musisz godzić się na większą stratę!

Podstawowe strategie – jak inwestować, ile funduszy w portfelu?

W ramach abonamentu otrzymujesz dostęp do kilku 'predefiniowanych’ strategii inwestowania. Strategii Opiekun Zysku, strategii Ostrożnego Inwestowania czy  też strategii dla rynków zagranicznych: Strategii 8 rynków oraz Obligacji Globalnych. To dobry punkt wyjścia do samodzielnego inwestowania.

Potrzebujesz więcej narzędzi wspierających inwestowanie?

Sprawdź wyższy poziom abonamentu – najczęściej wybierany abonament Standard.


W jakich platformach skorzystasz?

W ramach płatnego abonamentu otrzymujesz dostęp do wszystkich miejsc inwestowania (platform inwestycyjnych) jakie są w portalu.

  • Otwarte platformy inwestowania: mBank, BossaFund, Starfunds, KupFundusz, FTrust
  • Polisy inwestycyjne: Axa, Aegon, Generali, Vienna Life, Compensa i inne
  • Platformy IKE / IKZE: AXA TFI, NN TFI, Pioneer TFI, Generali Investments TFI, Skarbiec TFI, Pekao TFI, Esaliens TFI, Rockbridge TFI, Allianz TFI, Metlife TFI, BPS TFI i inne